Kreativní sada s voskovými provázky

Napsáno: pro 27, 2017 | Autor: Jaroslava Wiedermannová | Kategorie: Pokoj pro kluky, Pokoj pro holky, Kreativní sady, Produkty

Vyzkoušeli jsme kreativní sadu Djeco s názvem "Filoména a přátelé". Jedná se o velmi jednoduchou techniku, která spočívá v dotváření obrázků pomocí povoskovaných barevných provázků. Zvládnou i malé děti, výsledné obrázky jsou plastické a efektní a příjemným bonusem navíc je fakt, že při tvoření nevzniká žádný nepořádek.

Kreativní sada s voskovými provázky

Výtvarnou sadu "Filoména a přátelé" jsme v rámci kreativních sad zařadili do kategorie "Ostatní", a to z toho důvodu, že jsme se s touto výtvarnou technikou ještě nesetkali. Sada obsahuje předlohy celkem čtyř obrázků, pytlíčky s barevnými povoskovanými provázky a dále doplňky k obrázkům, jako například oči zvířátek, zobáček, křidélka, boty, atd. Nechybí samozřejmě ani návod, který malé umělce tvořením provede krok za krokem.

Filoména a přátelé

Děti jednotlivé obrázky dotváří pomocí povoskovaných provázků, které na předloze drží pouhým přitlačením - vosk se k papíru přilepí tak akorát, aby provázek držel na místě, ale zároveň jde lehce znovu odtrhnout v případě, že se umístění nepovede k úplné spokojenosti malého tvůrce a je potřeba trošku poopravit.

Filoména a přátelé

Pomocí provázků se na obrázky přidávají také oči, botičky a další "doplňky", které se jednoduše obmotají provázkem kolem dokola a poté na obrázku díky provázku drží.

Filoména a přátelé

Tato krásná kreativní sada je určena dětem ve věku 3-6 let, což podle našeho názoru odpovídá, práce s provázky je jednoduchá a zvládnou ji opravdu i menší děti. Výsledné obrázky jsou krásně plastické a budou ozdobou každého pokojíčku.

Filoména a přátelé

Po dokončení všech čtyř obrázků ještě poměrně dost provázků zbyde a pokud dětem nabídnete čtvrtku, jistě pro ně vymyslí další využití. Přejeme krásnou kreativní zábavu!

Komentáře (0)

Žádný komentář

Přidat komentář

Musíte se přihlásit pro přidávání komentářů