Londýn, aneb s dětmi do oblak a zase zpátky na zem

Byli jsme v Londýně. Poprvé před 10ti lety a tenkrát jsme se do něj s mým mužem tak zamilovali, že jsme tam 2 roky zůstali. Od doby, co se nám narodily děti, se tam z nostalgie a taky za nákupy a skvělým jídlem každý rok vracíme. Loni poprvé s dětmi a je mi jasné, že odteď už to nebude jinak. Holky si Londýn zamilovaly stejně jako my, statečně s námi absolvují tůry městem, nákupy i návštěvy restaurací. A tady jsou hry Djeco, které jsme vzali letos s sebou a díky kterým jsme o dětech někdy ani nevěděli.

➡️ Karetní hra čarodějky je jednoduchá hra určená dětem od 5let, což myslím odpovídá. Hra obsahuje 4 typy karet - karty zámků, diamanty, víly a čarodějky. Děti si dobírají tak dlouho, jak uznají za vhodné a dobrané karty buď vykládají před sebe (karty zámku), nebo si je střádají na pozdější použití (karty víl, diamantů a zámků ostatních hráců). Musí myslet jen na jeden důležitý moment - jakmile si doberou kartu s čarodějkou, musí 3 ze svých karet - nebo jednu kartu víly - odhodit a jejich tah končí. Podaří se vám poskládat svůj zámek jako první nebo se vám rozpadne pod rukama...? Hra je hezky graficky zpracovaná, malou nevýhodou může být, že je trošku "prostorově náročná" - každý zámek tvoří 6 karet, které si hráči vykládají před sebe, ideálně na stůl, postel, atd. Do vlaku nebo autobusu se hra nehodí.

 

➡️ Novinka od Djeco Mini Games - série Mini Travel představuje jednoduché hry pro děti již od 4let. Vyzkoušeli jsme tu s názvem "Co máš sbaleno?", a to zejména pro to, že mladší dcera je předškolák a já si chtěla ověřit, jak je na tom s pamětí. Tato hra má opět velmi jednoduchá pravidla, z balíčku se každému hráči rozdají 4 karty, na kterých jsou různé předměty. Úkolem hráčů je zapamatovat si své 4 věci (věci z kufru) a poté předat své 4 karty spoluhráči po pravici. Ten náhodně jednu kartu ostraní a vrátí ostatní 3 původnímu hráči. Jeho úkolem je poznat, o jakou věc ze svého kufru přišel. Kdo na to přijde, může si kartičku nechat, poté se rozdají nové 4 karty a hra pokračuje. Vyhrává ten, kdo bude mít nejvíc kartiček. S malými dětmi doporučujeme začít např.na 3 kartách místo čtyř a postupně přidávat, naopak starší děti a dospělí si mohou rozdat třeba 8 karet. Jak se kdo cítí :) Hra je super do vlaku, autobusu, letadla a všude tam, kde si potřebujete ukrátit dlouhou chvíli.

 

➡️ Djeco Mini Games - "Jmenuješ se Julie?" - tato hra mě překvapila a nutno říct, že mile. Najdete v ní 30 karet, které tvoří 15 dvojic - karty ve dvojici jsou vždy totožné. Hrají dva hráči naproti sobě, každý si na začátku vybere jednu postavu z 20ti možných, které jsou na kartě k dispozici. Poté si hráči střídavě navzájem pokládají ano/ne otázky a podle odpovědí se snaží přijít na to, kým je jejich protihráč. Kdo na to přijde první, vyhrává. Dvě malé puntíkaté tužtičky jsou součástí krabičky, nemusíte tedy myslet na nic navíc. Hru jsme vyzkoušeli ve vlaku a v metru a zafungovala skvěle. Pro kluky máme variantu "Jmenuješ se Jules?".

 

➡️ Djeco Mini Games - "Kdepak jsi?" je další hra na pozornost dětí. Na detailním obrázku děti hledají tři konkrétní postavy / zvířátka / atd. a není to vůbec jednoduché, často jsou totiž do obrázku zakomponovaní tak, že jsou snadno k přehlédnutí. Vyzkoušejte spolu s vašimi dětmi a uvidíte, že se nudit nebudete.

Cestování s dětmi zdar :)

Homama.cz